Зняття і установка двигуна при ремонті авто ваз 2107
ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ
1. Поставте автомобіль на підйомник або над оглядового канавою, встановіть упори під передні колеса і вивісьте задній міст з одного або двох сторін.

2. Зніміть капот, відключіть дроти від акумуляторної батареї і від вузлів електрообладнання, встановлених на двигуні. Зніміть акумуляторну батарею і підкапотну лампу.

3. Злийте рідину з радіатора, блоку циліндрів і обігрівача, для чого відверніть пробки на лівій стороні блоку циліндрів і на нижньому бачку радіатора, верхній важіль управління отоплювача посуньте вправо (ним відкривається кран обігрівача) і зніміть пробки з експанзомата і радіатора.

Попередження при ремонті авто ваз 2107
Щоб не пошкодити радіатор, відвертаючи зливну пробку, другим ключем притримуйте штуцер пробки, впаяний у радіатор. Пробку відвертайте торцевим або накидним ключем, щоб не зірвати грані пробки.

4. Зніміть кожух вентилятора. Від’єднайте від двигуна шланги підводу та відводу охолоджуючої рідини і зніміть радіатор разом з термостатом і шлангами. Зніміть повітряний фільтр, попередньо від’єднавши від нього шланги, знявши кришку і фільтруючий елемент. Закрийте карбюратор технологічної заглушкою.

5. Накидним ключем відверніть гайки кріплення приймальної труби глушників до випускного колектору.

6. При ремонті авто зніміть коробку передач, діючи, як описано в підрозділі 5.2.2.

7. Від’єднайте від двигуна тягу приводу дросельної заслінки карбюратора і трос управління повітряної заслінкою.

8. Від’єднайте від двигуна шланг підведення палива та шланги, що йдуть до пічки.

9. Повісьте на таль траверсу ТСО-3/379 і застропіть двигун з правого боку за скобу, установлену на передній шпильці кріплення випускного колектора, а з лівого боку – за отвір кріплення кожуха зчеплення.

10. Злегка натягніть ланцюг талі, відверніть гайки кріплення подушок передньої підвіски двигуна до поперечини передньої підвіски і вийміть двигун з відсіку.

11. Зніміть теплоізоляційний щиток стартера, стартер і заборник гарячого повітря разом з підвідним шлангом. Зніміть з блоку циліндрів два бічних кронштейна з подушками передньої підвіски двигуна.

12. Викрутіть болти кріплення зчеплення і зніміть його.

13. Встановлюйте двигун на автомобіль у послідовності, зворотній зняття. При ремонті двигуна авто ваз 2107, особливу увагу приділяйте з’єднання двигуна з коробкою передач: первинний вал повинен точно увійти у шліци веденого диска зчеплення.

Інші статті